پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف ملا برادرر

تیم مذاکره‌کننده‌ی حکومت دست خالی به خانه برگشت ـ برادر به پاکستان رفت

۲۶ قوس ۱۳۹۹

پس از توقف موقتی مذاکرات صلح افغانستان در دوحه، پایتخت قطر، ملا برادر معاون سیاسی و رییس دفتر سیاسی طالبان در قطر در رأس هیأتی از این گروه به پاکستان رفته است.

روزنامه سیاه و سفید:

محمدنعیم، سخن‌گوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در رشته‌تویتی گفته است که این سفر روز گذشته (سه‌شنبه، ۲۵ قوس) به دعوت رسمی مقام‌های پاکستان صورت گرفته است.

محمدنعیم همچنان گفته است که ملا برادر قرار است در جریان این سفر با عمران خان نخست‌وزیر و شاه‌محمود قریشی وزیر خارجه‌ی پاکستان در اسلام‌آباد دیدار کند.

به گفته‌ی او، در جریان این دیدارها در مورد موضوعات دوجانبه از جمله مشکلات مهاجرین، رفت و آمد افغان‌ها به پاکستان و مشکلات مهاجرین بحث خواهد شد.

همزمان با این، برخی رسانه‌ها به نقل از منابع‌شان گزارش کرده‌اند که اعضای هیأت مذاکره‌کننده‌ی جمهوری اسلامی افغانستان نیز به کابل رسیده و قرار است امروز چهارشنبه با عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه‌ی ملی در قصر سپیدار دیدار کنند.

این درحالی است که هیأت‌های مذاکره‌کننده‌ی جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان در ۲۲ قوس اعلام کردند که به‌خاطر مشورت‌های بیشتر در مورد موضوعات مربوط به آجندای مذاکرات صلح، روی وقفه‌ی سه هفته‌ای به توافق رسیده‌اند.

دور بعدی مذاکرات صلح قرار است در شانزدهم جدی از سر گرفته شود.

مذاکرات صلح افغانستان میان هیأت‌های مذاکره‌کننده‌ی جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان در ۲۲ سنبله سال جاری در دوحه، پایتخت قطر آغاز شد.

در مرحله‌ی اول مذاکرات که بیش از دو ماه زمان را در بر گرفت، روی طرزالعمل مذاکرات در ۲۱ ماده توافق صورت گرفت و در مورد آجندای مذاکرات نیز بحث‌های مقدماتی صورت گرفت.