پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف عبدالله

عبدالله کمیسیون را متهم به جانبداری از یک تکت خاص کرد

۰۶ قوس ۱۳۹۸
صبح کابل

 دکتر عبدالله عبدالله، رهبر تکت انتخاباتی ثبات‌وهمگرایی، تأکید می‌کند که کمیسیون مستقل انتخابات، به دستور یک تیم انتخاباتی عمل می‌کند.

آقای عبدالله، امروز چهارشنبه (۶ قوس) در حساب فیس‌بوک خود نگاشته است: «کمیسیون انتخابات به دستور یک تیم انتخاباتی عمل می‌کند، استقلال‌شان زیرسوال رفته و نتیجه‌ی کارشان مشروعیت ندارد.»

او تأکید کرده است که اگر کمیسیون مستقل انتخابات به مسیر قانونی‌اش برنگردد، مسؤولیت عواقب کار به دوش این کمیسیون و آنانی خواهد بود که کمیسیون را به مسیر خلاف قانون ترغیب کردند.

آقای عبدالله، گفته است: «ما از هر وسیله‌ی قانونی، مشروع و صلح‌آمیز، برای جلوگیری از روی کارآمدن حکومت تقلبی استفاده می‌کنیم و هیچ چیزی جلو خواست مشروع مردم را گرفته نمی‌تواند.»

او افزوده است که از کمیسیون مستقل انتخابات، هیچ خواست غیرقانونی و خلاف طرزالعمل‌ها و لوایح ندارد؛ بلکه می‌خواهد که به خواست‌های قانونی مردم پاسخ مثبت ارائه شود.

از سویی هم، دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، به کمیسیون مستقل انتخابات، سه روز مهلت داده تا در تصمیم‌گیری‌های خود تجدید نظر کند، در غیر آن، فصل جدیدی از اعتراضات در کشور آغاز خواهد شد.

دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، خواستار ابطال بیش از ۳۰۰ هزار رأی مشکوک است.

این در حالی است که روند تفتیش و بازشماری آرا در ۲۵ ولایت افغانستان تکمیل شده و دو ولایت دیگر (ننگرهار و کندهار) تا ساعاتی بعد تکمیل می‌شود؛ اما این روند در هفت ولایت شمالی کشور به دلیل اعتراضات گسترده‌ی هواداران شماری از دسته‌های انتخاباتی، متوقف شده است.