پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف انقلاب بنزین

چرا همسایه از کارفرما شدن ما می‌ترسد؟ ـ یک مقام ایرانی افغان‌ها را به دست‌داشتن در اعتراض‌های اخیر متهم کرد

۰۳ جدی ۱۳۹۸

منصور حاجی سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران روز شنبه ادعا کرد که محور اعتراضات اخیر در شهر تهران، خارجی‌ها به خصوص افغان‌ها بودند و نسبت تبدیل شدن افغان‌ها از کارگر به کارفرما ابراز نگرانی کرد، این سخنان بازتاب گسترده در داخل کشور به ویژه در میان رسانه ها داشت.

روزنامه آن لاین سیاه وسفید:

 

به گزارش منابع خبری، حاجی مدعی شده که بیشترین اتباع خارجی در ایران افغان‌ها هستند به این دلیل حضور افغان‌ها در اعتراضات اخیر پٌر رنگ بودند.

منصور حاجی در ادامه صحبت ‌هایش از پیشرفت‌های کاری افغان‌ها مقیم ایران ابراز نگرانی کرده می‌‌گوید، بیشتر افغان‌ها در ایران از حالت کارگری به کارفرما تبدیل شده‌اند.

او در همین حال، شهروندان افغانستان در این مورد واکنش نشان داده می‌‌گویند، دولت ایران همواره اخطار داده است که افغان‌ها را از دانشگاهها اخراج می‌کند، فرصت‌‌های تحصیلی و شغلی را از افغان‌ها می‌گیرد و دولت ایران تنها از افغان‌ها به عنوان کارگر استفاده می‌کند.

آنها از دولت ایران می‌خواهند به ارزشهای انسانی احترام بگذارند.

از سوی دیگر، گران هیواد، سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان به «شبکه یک افغانستان» گفت، تا کنون هیچ سند رسمی‌ وجود ندارد که نشان دهد افغان‌ها در اعتراضات اخیر ایران نقش داشتند.

هیواد اضافه کرد، دولت ایران باید افرادی را که در چارچوب مظاهره کشته، زخمی‌ و دستگیر شدهاند، تثبیت هویت کند تا مشخص شود که آیا افغان‌ها بوده اند یا خیر؟