پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف فرامرز

تمنا به‌سوی غنی آنتن کج کرد

۱۷ قوس ۱۳۹۸

فرامرز تمنا، رییس تکت انتخاباتی تدبیر و توسعه، از دسته‌ی‌ انتخاباتی دولت‌ساز به رهبری اشرف غنی، اعلام حمایت و اعلان انصراف کرد.

در اعلامیه‌ی مشترکی که روز یک‌شنبه (۱۷ قوس) از سوی این دو تیم انتخاباتی منتشر شده، آمده است که تدبیر و توسعه دعوت دولت‌ساز مبنی بر همکاری و اعلام حمایت از این دسته انتخاباتی را پذیرفته و مشارکت خود را با رهبری این تیم جهت دست‌یابی به افغانستان امن و توسعه یافته اعلام می‌کند.

رهبری تیم‌های انتخاباتی دولت‌ساز و تدبیر و توسعه، از دست اندرکاران انتخاباتی خواسته اند که به روند و فیصله‌های قانونی احترام گذاشته و اصول و لوایح انتخاباتی را رعایت کنند.

در اعلامیه‌ی مشترک این دو تیم انتخاباتی آمده است: «اعلام نتیجه‌ی انتخابات مطابق تقویم از قبل تعیین شده صورت نگرفت، تأخیر در اعلام نتیجه و همچنان ایجاد هر نوع بحران به زیان کشور تمام شده و آسیب‌های اقتصادی و اجتماعی آن را شهروندان کشور متحمل می‌شوند. بناء از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته می‌شود که نتیجه‌ی انتخابات ریاست جمهوری را در روشنایی قوانین نافذه هر چه سریع‌تر اعلام کند.»

فرامرز تمنا، در جریان روند مبارزات انتخاباتی، به سیاست‌ها و برنامه‌های محمد‌اشرف غنی تاخت و چندین بار او را به مناظره دعوت کرد.