پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف غنی و عبدالله 1

آمادگی‌ها برای مراسم تحلیف

۰۴ حوت ۱۳۹۸

ارگ ریاست جمهوری طی حکمی، یک کمیسیون دولتی را تحت ریاست رییس اداره‌ی مستقل ارگان‌های محلی و رییس شورای ولایتی پروان ایجاد کرده است تا برای برگزاری با شکوه مراسم تحلیف رییس‌جمهوری آمادگی بگیرد.

براساس این حکم، کمیسیون برگزاری مراسم تحلیف موظف شده است تا تمام آمادگی‌ها، ترتیبات لازم، تدابیر عملی، امنیتی، تشریفاتی و تدارکاتی را به‌منظور برگزاری باشکوه مراسم تحلیف در مدت پنج روز اتخاذ و در مرحله‌ی اجرا قرار دهد.

در حکم آقای غنی، محمدهارون چخانسوری معین سیاسی و سرپرست وزارت خارجه، بسم‌الله وزیری رییس ستاد ارتش وزارت دفاع، وحیدالله قتالی معاون دفتر شورای امنیت ملی در امور سیاسی و مردمی، الهام عمر هوتکی سرپرست ریاست عمومی اداره امور ریاست‌جمهوری، وحید عمر رییس عمومی اداره ارتباطات عامه و استراتژیک و مشاور ارشد رییس‌جمهور غنی و شاه حسین مرتضوی مشاور ارشد آقای غنی در امور فرهنگی به‌عنوان اعضای کمیسیون برگزاری مراسم تحلیف تعیین شده‌اند.

حکم اشرف غنی برای ایجاد یک کمیسیون دولتی به‌منظور برگزاری مراسم تحلیف رییس‌جمهوری

در بخشی از حکم رییس‌جمهور غنی آمده است که وزارت‌های دفاع، داخله، ترانسپورت، ریاست عمومی امنیت ملی، شهرداری کابل و دیگر ادارات مکلفند تا در زمینه‌ی برگزاری مراسم تحلیف با کمیسیون تعیین‌شده همکاری کنند.

در همین حال، دواخان مینه‌پال، معاون سخن‌گوی ریاست‌جمهوری نیز می‌گوید که این کمیسیون نخستین جلسه‌اش را امروز (یک‌شنبه، ۴ حوت) برگزار می‌کند.

کمیسیون دولتی برای برگزاری مراسم تحلیف اشرف غنی در حالی ایجاد شده است که اخیرا نتایج نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری که از سوی کمیسیون انتخابات اعلام شده، جنجالی شده است.

عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» با نتایج اعلام شده مخالفت کرده و آن‌را «تقلبی» و «کودتای انتخاباتی» عنوان کرده است. او همچنان گفته که تیم ثبات و همگرایی دولت همه‌شمول تشکیل می‌دهد.