پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف غنی و مودی

ارگ کوتاه آمد ـ مودی پیروزی غنی را تبریک نگفته بود

۰۴ جدی ۱۳۹۸

نریندرا مودی، صدراعظم هندوستان، در تماس تلیفونی که دیروز سه‌شنبه، با محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور، داشته است، «پیروزی» او در نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را تبریک نگفته است.

روزنامه آن لاین سیاه وسفید:

محمداشرف غنی روز گذشته در توییتی نوشته بود که نریندرا مودی، نخست‌وزیر هند، در یک تماس تلفنی، پیروزی او در نتیجه ابتدایی انتخابات را برایش تبریک گفته است.

غنی خبر گفت‌وگویش با مودی و همین طور پیام تبریکی او در باره پیروزی‌اش در نتیجه ابتدایی انتخابات را در صفحه فیسبوک خود نیز منتشر کرده بود.

پس از نشر این خبر، بعضی از کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به این موضوع واکنش منفی نشان دادند و از پیام تبریکی مودی در حالی که نتیجه انتخابات نهایی نشده است، انتقاد کردند.

ساعاتی بعد از این واکنش‌ها، مودی پست توییتری غنی را بازنشر کرد و نوشت که او برگزاری انتخابات و اعلام نتیجه ابتدایی آن را به رییس جمهور و مردم افغانستان تبریک گفته است.

نخست‌وزیر هند در بازنشر پست رییس جمهور کشور حرفی از «پیروزی» او در نتیجه ابتدایی انتخابات به میان نیاورده است.

بسیاری‌ها حالا گمان برده‌اند که غنی صحبت‌های مودی را به نفع خود تحریف کرده است.

مودی خاطرنشان کرده است که هند به دوستی محکم با افغانستان ارزش قایل است و این کشور را همواره در رفع نیازهای انکشافی و تحقق آرمان‌های مردمش حمایت خواهد کرد.

این در حالیست که صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری این موضوع را امروز  ناشی از ترجمه اشتباه مترجم متن  صحبت های ریس حمهور غنی و مودی در رخ نمای فیس‌بوکی اش دانسته است

ا