پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف رسانه های جهانی

افغانستان به ائتلاف جهانی حمایت از آزادی رسانه‌ها می‌پیوندد

۲۳ جدی ۱۳۹۸

معاونت دوم ریاست‌جمهوری اعلام کرده است که افغانستان با پذیرفتن دعوت بریتانیا مبنی بر پیوستن افغانستان به «ائتلاف جهانی حمایت از آزادی رسانه‌ها»، به این ائتلاف می‌پیوندد.

در اعلامیه‌ای که از سوی دفتر مطبوعاتی معانت دوم ریاست‌جمهوری به نشر رسیده، آمده است که آلیسون بلیک،‌ سفیر بریتانیا در کابل امروز (یک‌شنبه، ۲۲ جدی) در دیداری با سرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری از افغانستان خواسته که به این ائتلاف بپیوندد.

به نقل از اعلامیه، سفیر بریتانیا در کابل گفته که قرار است این درخواست در آینده‌ی نزدیک نامه‌ای از سوی وزارت خارجه‌ی بریتانیا از طریق معاونت دوم ریاست‌جمهوری به دولت افغانستان سپرده شود تا عضویت کشورا در این ائتلاف تأیید کند.

آقای دانش با استقبال از دعوت سفیر بریتانیا برای عضویت افغانستان در ائتلاف جهانی حمایت از آزادی رسانه‌ها گفته است که دولت افغانستان به دلایل مختلف آمادگی کامل دارد که عضواین ائتلاف شود.

آقای دانش همچنان آزادی بیان و آزادی رسانه‌ها را محور اصلی آزادی و ارزش‌های دیگری، از جمله دموکراسی، حقوق شهروندی، انتخابات، حقوق بشر و برای انسانی خوانده است. در همین حال او از جامعه‌ی جهانی خواسته است که از آزادی رسانه‌ها و آزادی بیان در هر گونه توافق صلح حمایت کنند.