پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف سقوط طیاره در افغانستان

امریکایی‌ها اجساد کشته‌شدگان حادثه‌ی‌ غزنی را تحویل گرفتند

۰۹ دلو ۱۳۹۸

ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که اجساد دو تن از نظامیان خود را که در حادثه سقوط هواپیما در ولایت غزنی کشته شدند، تحویل گرفته است.

  گفته می شود که جعبۀ سیاه این طیاره که در آن اطلاعات دربارۀ چه‌گونه‌گی سقوط ثبت می‌شوند، نیز به دست نیروهای آمریکایی افتاده است .‎

خبر می‌افزاید که علت سقوط زیر بررسی است، اما هیچ نشانه‌یی از این که این هواپیما از سوی “دشمن” سقوط داده شده باشد، وجود ندارد.

گفته می‌شود که نیروهای آمریکایی بقایای هواپیما را نابود کردند.

ارتش آمریکا تنها چهار فروند از این هواپیماها در اختیار داشت.

ایالات متحده آمریکا هنوز آمار دقیقی از شمار افراد کشته‌شده در آن رویداد، ارائه نکرده؛ اما طالبان مدعی شده‌اند که چندین افسر بلندپایه استخباراتی آمریکا را کشته‌اند.

براساس معلومات اولیه، در پی سقوط هواپیما تنها دو جسد سالم مانده و بقیه اجساد، کاملا سوخته‌اند.

پیش از این، خبرنگاران در ولایت غزنی گفته بودند که نیروهای آمریکایی از هوا محل سقوط این هواپیما را زیر نظارت دارند و به کسی اجازه نزدیک شدن به این هواپیما را نمی‎دهند.

گفتنیست که گروه طالبان روز دوشنبه در بیانیه‌ای به‌طور رسمی اعلام کرد که یک فروند هواپیمای  آمریکایی را در ولایت غزنی افغانستان سرنگون کرده است، و ویدیویی را از لاشه این هواپیما پس از سرنگونی منتشر کرد.

این در حالیست که روز گذشته، برخی رسانه های خبری از جمله پایگاه خبری تحلیلی « veteranstoday» به نقل از منابع ناشناس اعلام نمودند: هواپیمایی که روز دوشنبه در افغانستان سقوط کرد حامل مایکل دی آندرا قاتل “سردار قاسم سلیمانی” و رئیس عملیات‌های سیا علیه ایران، عراق و افغانستان بوده است.

آندرا شاخص‌ترین چهره سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) در منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود. وی مسئول عملیات‌های سیا علیه عراق،‌ ایران و افغانستان بوده است.