پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف امنیت ملی1

امنیت ملی طالبان‌را تهدید به حمله‌ی تلافی‌جویانه کرد

۲۴ سرطان ۱۳۹۹

ریاست عمومی امنیت ملی، در واکنش به حمله‌ی موتر بمب‌گذاری شده در ولایت سمنگان، تأکید کرده است که حملات انتقام‌جویانه‌ای را در برابر گروه طالبان و همکارانش راه‌اندازی خواهد شد. 

روزنامه سیاه وسفید:

در اعلامیه‌ای که روز سه‌شنبه (۲۴ سرطان)، از سوی ریاست عمومی امنیت ملی منتشر شده، آمده است که گروه طالبان، پس از امضای توافق‌نامه‌ی صلح با امریکا، حملات خود بر غیرنظامیان را شدت بخشیده و با نادیده گرفتن حُسن‌نیت دولت افغانستان، موتر بمب‌گذاری‌شده‌ای را در ولایت سمنگان، منفجر کرده است.

بر اساس اعلامیه، نیروهای امنیت ملی، در پاسخ به این رویداد تروریستی، به حالت آماده‌باش در آمده اند و به زودی، حملات انتقام‌جویانه‌ای را برای سرکوب گروه طالبان و سایر گروه‌های تروریستی، راه‌اندازی خواهند کرد.

در اعلامیه آمده است: «گروه طالبان، نه تنها به تعهدات خود به توافق‌نامه‌ی صلح متعهد نیست، بلکه رویکرد تهاجمی و تروریستی خود را افزایش داده و با همکاری تروریستان خارجی به ویژه شبکه‌ی القاعده، حملات خود را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند.»

این در حالی است که حوالی ساعت ۱۱:۰۰ پیش از چاشت روز گذشته (دوشنبه، ۲۳ سرطان)، یک عراده موتر بمب‌گذاری شده، در نزدیکی ساختمان شهرداری و ریاست امنیت ملی ولایت سمنگان، منفجر شد. به دنبال آن، چند مهاجم انتحاری با نیروهای امنیتی به درگیری پرداختند. در نتیجه‌ی این رویداد، ۱۲ نفر جان باختند و بیش از ۶۰ نفر دیگر زخمی شدند. گروه طالبان، مسؤولیت این حمله را به عهده گرفته است.