پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

راکتی

جبهه مقاومت و آزادی: ده طالب مسلح را کشتیم

۲۰ ثور ۱۴۰۲

جبهه مقاومت ملی افغانستان با انتشار یک نوار ویدیویی ادعا می‌کند که شب سه‌شنبه، در عملیات‌های جداگانه هفت عضو  نظامی طالبان را در ولایت‌های کاپیسا و تخار کشته است.

جبهه آزادی نیز با انتشار ویدیویی ادعا دارد که سه عضو طالبان را بامداد روز چهارشنبه (۲۰ ثور) در کابل کشته است.

این دو جبهه ضد طالبان، در بیانیه‌های جداگانه روز چهارشنبه از حملات جدید خود علیه طالبان خبر دادند.

جبهه مقاومت ملی افغانستان گفته است که عملیات این جبهه در مرکز ولایت کاپیسا صورت گرفته و علاوه بر کشته شدن شش طالب، چهار عضو دیگر این گروه نیز زخمی شده‌‌اند.

این جبهه افزوده که در یک عملیات دیگر در سرای‌ سنگ، در مرکز ولایت تخار آمر کشف طالبان در این ولایت را «با شماری دیگر» کشته است.

جبهه آزادی افغانستان نیز اعلام کرد که بامداد روز چهارشنبه، این جبهه عملیاتی علیه طالبان در برشناکوت، مربوطات حوزه هفتم شهر کابل انجام داده و سه طالب را کشته است. این جبهه گفته در این حمله دو عضو دیگر طالبان نیز زخمی شده‌اند.

مقامات طالبان تاکنون در مورد عملیات‌های جبهه مقاومت و جبهه آزادی اظهار نظر نکرده‌اند.

این در حالی است که جبهه آزادی پیشتر با انتشار ویدئویی گفت که نیمه‌شب دوشنبه در حمله موشکی به مقر ولایت کاپیسا سه عضو طالبان را کشته و چهار عضو این گروه را زخمی کرده است. سخنگوی فرماندهی امنیه طالبان در کاپیسا، این ادعا را تکذیب کرد.

به نظر می‌رسد که جبهه‌های ضد طالبان موجی از حملات جدید خود علیه این گروه را آغاز کرده‌اند.

روز دوشنبه نیز جبهه مقاومت ملی افغانستان ادعا کرد در درگیری‌‌ای در ولسوالی خوست بغلان که «تا نیمه‌های شب دوام کرد، هشت نفر از طالبان کشته شدند و ۱۵ نفر دیگرشان زخمی شدند.»

این جبهه گفت که در این درگیری، دست‌کم چهار تن از نیروهای خود را از دست داده است.