پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

نیمروز

جنگ در نیمروز؛ طالبان می‌گوید دو داعشی را کشتیم

۲۰ حمل ۱۴۰۲

منابع محلی امارت اسلامی طالبان در ولایت نیمروز می‌گویند که درگیری مسلحانه میان جنگ‌جویان طالب و گروهی از افراد مسلح در مرکز این ولایت پایان یافته است.

منابع محلی از نیمروز در غرب کشور به روزنامه ۸صبح می‌گویند که درگیری شدید ساعت ۵:۰۰ بامداد روز یک‌شنبه، ۲۰ حمل، در ساحه سیدآباد شهر زرنج میان طالبان و افراد مسلح آغاز شد و یک ساعت ادامه یافت.

به گفته آنان طالبان در جریان این درگیری یک زن و یک کودک خردسال را در حالت زخمی از ساحه بیرون کشیدند.

از سوی دیگر، گفته می‌شود که یک مرد و دو زن از بسته‌گان افراد مسلح نیز توسط جنگ‌جویان طالب از محل درگیری بازداشت شده‌‌اند.

گفته شده که طالبان در این درگیری افزون بر کار‌گیری از سلاح‌های سبک‌ و سنگین، با مواد انفجاری خانه‌ای که افراد مسلح از آن به سوی جنگ‌جویان این گروه شلیک می‌کردند را منفجر کرده‌اند.

در همین حال، طالبان در نیمروز با تایید وقوع درگیری مدعی شده‌اند که بر یک مخفی‌گاه جنگ‌جویان داعش در مرکز این ولایت، عملیات انجام داده‌اند.

مسوولان محلی طالبان در شهر زرنج گفته‌اند که در این درگیری دو جنگ‌جوی داعش کشته و یک تن دیگر آنان بازداشت شده‌ است.

منابع محلی و مسوولان طالبان در مورد تلفات جنگ‌جویان این گروه چیزی نگفته‌اند.

طالبان پیش از این نیز در برخورد‌های‌ مسلحانه‌شان با افراد مسلح و داعش، تلفات جنگ‌جویان خود را کتمان کرده و بخش‌های صحی را نیز از ارایه اطلاعات در این خصوص منع کرده‌اند.

این در حالی‌ است که در درگیری هفته گذشته طالبان با جنگ‌جویان منسوب به شاخه خراسان داعش در ساحه معصوم‌آباد شهر زرنج، مرکز ولایت نیمروز، سه طالب کشته و ۱۸ تن آنان زخمی شدند.