پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف توپچی امریکایی

حمله کرونا بر نظامیان امریکایی در افغانستان

۲۴ حوت ۱۳۹۸

یک عضو کنگره امریکا می‎گوید که علایم ویروس کرونا در نزد شماری از سربازان امریکایی در افغانستان مشاهده شده، اما تا کنون آزمایش طبی برای تشخیص کرونا روی این سربازان انجام شده است.

به گزارش وبسایت نظامی «Military.com»، مارک پوکان، نماینده دموکرات کنگره امریکا گفته است که چندین سرباز امریکایی در افغانستان علایم شبیه آنفولانزا را تجربه کرده‌اند، اما نتایج آزمایش آنفولانزای آنان منفی بوده است.

آقای پوکان همچنان گفته است نگرانی‌هایی از ابتلای سربازان امریکایی که در فاصله‌ی ۷۵ مایلی از ایران، جایی که کرونا در حال گسترش است، وجود دارد. او گفته است که توسط یکی از اعضای فامیل سربازان امریکایی از این مسأله آگاه شده است.

این عضو کنگره امریکا بدون مشخص‌کردن پایگاه نظامی در افغانستان، افزوده است: «این خیلی بد است اگر ما برای سربازانی که در نزدیکی ایران قرار دارند، مراقبت‎های صحی مناسبی را ارایه نکنیم.»

مارک پوکان در عین حال گفته است که تا کنون از سوی وزارت دفاع امریکا پاسخی مبنی بر فرستادن یا نفرستادن کیت‌های تشخیص‌کننده‌ی ویروس کرونا به پایگاه‌های سربازان امریکایی در خارج از کشور «امریکا» دریافت نکرده است.

امریکا در حال حاضر بیش از ۱۲ هزار نیرو در افغانستان دارد. مأموریت این نیروها آموزش و مشوره‌دهی به نظامیان افغان و حمایت از آنان در برخی از عملیات پیچیده‌ی نظامی است.