پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف حکمتیار

حکمتیار روی همه چیز خط بطلان کشید ـ امکان ادامه جنگ قویا وجود دارد

۰۶ جدی ۱۳۹۹

رهبر حزب اسلامی افغانستان دیروز جمعه گفت که سازمان اتلانتیک شمالی ” ناتو” در افغانستان شکست خورده‌ است و جنگ پس از چهل سال هنوز هم ادامه دارد.

روزنامه سیاه وسفید:

 گلبدین حکمتیار در مراسم چهلمین سالگرد حمله نیروهای شوروی به افغانستان با اشاره به ادامه جنگ در افغانستان و روند مذاکرات صلح در دوحه گفت: پیامد حضور نداشتن نمایندگان حکومت و جناح‌های دیگر در مذاکرات دوحه ادامۀ جنگ در کشور خواهد بود.

گلبدین حکمتیار: ایجاد حکومت موقت یگانه راه حل استوی افزود: اگر تدابیر جدی و خاص اتخاذ نشود شاید عواقب معاهده دوحه شبیه معاهده ژنو و ادامه جنگ باشد.

دیگر مقامات شرکت کننده در سالگرد حمله شوروی به افغانستان اعلام کردند که موانع در برابر صلح باید برداشته شود و خشونت‌‎ها در کشور کاهش یابد.

فضل‌هادی وزین استاد دانشگاه گفت: خواهان تجدید نظر در روند مصالحه بین‌الافغانی و به نتیجه‌ رسیدن هرچه زودتر این مذاکرات  و صلح پایداری که در آن همه احزاب، شخصیت‌ها و طرفین مطرح در جنگ و صلح افغانستان حضور داشته باشند، هستیم.

در همین حال حامد کرزی رئیس جمهوری پیشین افغانستان  در گفت‌وگو با وبسایت عرب نیوز، از پیامدهای منفی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان پیش از توافق صلح میان حکومت و طالبان هشدار داده و گفت که چنین خروجی، بی ثباتی بیشتر را در پی خواهد داشت.