پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف غنی و سقوط

حکومت محلی پنجشیر به نفع عبدالله سقوط کرد

۰۳ حوت ۱۳۹۸

والی ولایت پنجشیر، پشتیبانی اش را از دسته «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله اعلام و عکس غنی را از دفتر مقام این ولایت پایین آورد. 

روزنامه سیاه وسفید:

کمال الدین نظامی والی پنجشیر با انتشار اعلامیه ای پشتیبانی اش را از عبدالله عبدالله نامزد دسته انتخاباتی «ثبات و همگرایی» اعلام کرد.

متن کامل اعلامیه ای مطبوعاتی والی پنجشیر

بسم الله الرحمن الرحیم

اعلامیه ولایت پنجشیر در حمایت از اعلان ریاست‌جمهوری جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله رییس جمهور منتخب جمهوری اسلامی افغانستان
۱ حوت ۱۳۹۸

پنجشیر- مقام ولایت: ولایت پنجشیر به نمایندگی از مردم و مجاهدین قهرمان پنجشیر، پیروزی جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله را در انتخابات ۱۳۹۸ به حیث رییس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان تبریک گفته و از خداوند متعال برای ایشان در انجام وظایف و مسئولیت‌های ملی آرزوی موفقیت می‌کند.

ولایت پنجشیر آمادگی کامل خویش را در زمینه‌ی اجراآت فرامین جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله اعلان می‌کند.

کمال الدین نظامی
والی ولایت پنجشیر

یادآوری می کنیم، که کمیسیون انتخابات روز سه‌شنبه(۲۹دلو) پس از نزدیک به پنج ماه تأخیر، نتیجه‌ی نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد که بر اساس آن، محمداشرف غنی، با به دست آوردن ۵۰٫۶۴درصد آرا، برنده اعلام شد.
اما عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت و جدی‌ترین رقیب رییس جمهور غنی، ساعتی پس از اعلام نتیجه‌ی نهایی انتخابات، با آن مخالفت نشان داد و اعلام کرد که تکت انتخاباتی او حکومت همه‌شمول تشکیل خواهد داد.