پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف حیدری

حیدری: هم‌دلی؛ کلید مهار کرونا

۲۸ حوت ۱۳۹۸

شبکه‌ی سراسری (رشد افغانستان)  و خبرگزاری (رشد)، در پیوند با ترویج فرهنگ وقایه (پیش‌گیری) وآگاهی‌دهی‌های عامه در باره ویروس کرونا به شهروندان کابل، با شعار «هم‌دلی؛ کلید مهار کرونا» برای مقابله با شیوع ویروس “کووید19” در کشور، اقدام به ویروس‌روبی و ضدعفونی‌سازی و توزیع بروشرهای پیش‌گیری در شهر کابل کردند.

به گزارش سیاه و سفید به نقل از خبرگزاری رشد، محترم محمدعارف “حیدری” رئیس عمومی شبکه (سراسری رشد افغانستان) و صاحب امتیاز خبرگزاری (رشد) در قدم نخست طی سخنانی؛ در حضور رسانه‌های کشور، با ذکر این نکته که هم‌دلی کلید مهار کرونا است از مردم خواست تا برای مهار این ویروس، در افغانستان و پایین آوردن نرخ مصاب شدنِ شهروندان به مرض کرونا بسیج شوند و با هم‌دلی و مهربانی در راستای ریشه‌کن ساختن این ویروس حرکت نمایند.

عارف “حیدری” گفت: مبارزه با این ویروس وجیبه‌ی شرعی، مکلفیت ملی و وظیفه‌ی اخلاقی هر شهروند کشور است که در سایه رهنمون‌های صحی وزارت صحت (جمهوری اسلامی افغانستان) خود، خانواده و هموطنان خویش را محافظت کنند.

حیدری در بخشِ دیگری از سخنانِ خویش ضمن شادباش‌گویی فرا رسیدن سال نو شمسی در کشور، از مردم شریفِ کابل خواست تا از اشتراک در تجمعات نوروزی و عیدی جدا پرهیز کنند تا  از خطر ابتلا شدن به این ویروس جلوگیری شود.

محترم عارف “حیدری” در فراز دیگری از سخنان خویش از تجار، خیرین و نهادهای تاثیرگزار روی جامعه، خواست تا در امرمبارزه با ویروس “کرونا” و مهار آن در کشور، تسهیلات اولیه‌ی وقایوی را  با توزیع رایگان ماسک و وژل عفونی کننده میان اقشار آسیب پذیر جامعه و ویروس روبی از سطح شهر کنند.

سسپس محترم محمدعارف “حیدری” ؛ باده‌ها تن از رضاکارانِ شبکه‌ی سراسری رشد افغانستان، کمپاینِ توزیع رایگانِ  10000ماسک و 10000 دست‌کش، صدها بوتل ژل ضدعفونی کننده‌ی دست و30000 بروشرهای حاوی نکات پیش‌گیری از مصاب‌شدن به این ویروس را طی یک کمپاین (خانه به‌خانه) در میان شهروندان، به ویژه محلات فقیرنشین شهر کابل از سرمایه‌ی شخصیِ خویش آغاز کرد.

و همچنین؛ تیم سیار «ویروس‌روبیِ» شهریِ شبکه‌ی سراسری رشد افغانستان، اقدام به ویروس‌روبی از بس‌های شهری، اماکن که تجمعات مردم در آن بسیار است مانند مساجد، تکایا و معابر شهری نیز کردند.