پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

خطر کرونا بیخ گوش افغانستان ـ ایران دو قربانی داد

۰۱ حوت ۱۳۹۸

یک عضو کمیته ملی بیماری‌های عفونی در وزارت صحت عامه ایران می‌گوید دو ایرانی که به اثر ویروس کرونا در شهر قم این کشور جان باختند، با شهروندان چینایی هیچ در تماس نبودند. 

روزنامه سیاه و سفید:

مسعود مردانی، متخصص بیماری‌های عفونی در وزارت صحت عامه ایران، گفت که دو ایرانی که به اثر ویروس کرونا در شهر قم این کشور جان باختند، با شهروندان چینایی و یا افراد که در چین بودند، هیچ در تماس نبودند.

پیش از این، روز چهارشنبه وزارت صحت عامه ایران اعلام کرد که دو تن در شهر قم به اثر ویروس کرونا جان ‌های خود را از دست دادند. و همچنان این وزارتخانه یادآورد شد که تاهنوز هیچ مورد دیگر در مناطق دیگر کشور ثبت نشده است.

یک مقام ارشد در وزارت صحت کشور می‌گوید که کمیته بیماری‌های عفونی این وزارت در حال بررسی سرایت این ویروس در شهر قم است. به گفته وی، به احتمال زیاد این بیماری از طریق یکی از مسافرانی که از یکی از کشورهای هماسیه وارد کشور شده منتقل شده است. اگر چه ما نمی‌توانیم محل انتقال ویرورس را تایید کنیم.

پس از اعلام نتیجه مثبت آزمایش دو بیمار در شهر قم ایران که احتمال می‌رفت به کرونا مبتلا شده باشند، روز گذشته رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت صحت عامه ایران اعلام کرد که هر دو بیمار ساعتی پیش جان باختند.

واکسینی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر داکتران در قرنطینه است. مقامات چینی از شهروندان این کشور خواسته‌اند از حضور در اماکن بیر و بار و عمومی خودداری کنند.