پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف پمپئو

خواب جدید پمپئو برای طالبان

۰۱ قوس ۱۳۹۹

وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا جهت دیدار با هیئت های مذاکره کننده طالبان و دولت افغانستان به پایتخت قطر سفر نموده است.

روزنامه سیاه و سفید:

به نقل از “فرانس پریس”، ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه این کشور به طی سفر به قطر روز شنبه با هیات مذاکراتی طالبان دیدار خواهد کرد.

قرار است که وزیر خارجه آمریکا با تمیم بن حَمَد آل ثانی، امیر قطر و وزیر خارجه این کشور نیز دیدار کند.

این دیدارها در حالی انجام خواهند شد که ایالات متحده تا نیمه ماه جنوری سال آینده میلادی، شمار نیروهایش را در افغانستان به دو هزار و 500 تن کاهش خواهد داد.

عبدالله عبدالله: هیچ پیشرفتی در مذاکرات صلح صورت نگرفته
© PHOTO / FACEBOOK/MOI
عبدالله عبدالله: هیچ پیشرفتی در مذاکرات صلح صورت نگرفته
همچنان پس از هفته‌ها بن‌بست مذاکرات صلح در دوحه، اکنون خبر می‌رسد که خوشبینی‌هایی دربارۀ به نتیجه رسیدن گفتگوها دربارۀ ایجاد کارشیوۀ مذاکرات صلح پیدا شده‌اند.

منابع آگاه در دوحه، می‌گویند که امیدواری‌هایی پیدا شده‌است که هیئت‌های مذاکره کنندۀ حکومت و طالبان روی موارد اختلافی به توافق برسند.

فوزیه کوفی، یک عضو هیئت جمهوری اسلامی افغانستان هم می‌گوید انتظار دارد که پس از نهایی شدن کارشیوۀ مذاکرات، موضوع آتش‌بس در اولویت مذاکرات قرار بگیرد.

قرار دادن فقه حنفی همچون بنیاد مذهبی مذاکرات و اصل شمرده شدن توافق امریکا با طالبان در این مذاکرت از مسایل اختلافی دوطرف در دوحه استند.