پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف سلیمانی و خامنه ای

دانش سلیمانی‌را یک چهره‌ی برجسته‌ی ضد داعش درمنطقه خواند

۱۴ جدی ۱۳۹۸

محمد سرور رور دانش، معاون دوم رئیس جمهوری کشور، از  جنرال قاسم سلیمانی به عنوان “چهره برجسته” مبارزه با گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) یاد کرد و گفت که بدون  شک هر نوع برخورد خشن و خارج از قواعد بین‌المللی در هر شرایطی بر وخامت اوضاع می‌افزاید.

روزنامه آن لاین سیاه وسفید: 

دانش، قاسم سلیمانی را از فرماندهان مشهور ایران یاد کرد و گفت که “با جان باختن سردار قاسم سلیمانی وضعیت آشفته و پیچده سیاسی و امنیتی در منطقه و خاورمیانه بوجود آمده است.

 دانش که به مناسبت شانزدهمین سالگرد تصویب قانون اساسی افغانستان امروز، شنبه (۱۴ دی/جدی) در کابل صحبت می‌کرد، گفت که این نوع برخورد منطقه را از صلح و ثبات دور و تنشها را بیشتر می‌کند. آقای دانش افزود که کابل صلح را نه تنها برای افغانستان می‌خواهد، بلکه خواستار برقراری صلح، ثبات و امنیت پایدار در منطقه است.

معاون دوم رئیس جمهور افغانستان با “اظهار تاسف و نگرانی” از وقوع این حادثه، خواستار خویشتنداری همه جوانب شده و افزود که کابل به کشورهای دور و نزدیک و مخصوصا همسایه‌های افغانستان اطمینان می‌دهد که از افغانستان بر علیه منافع هیج کشور دیگر استفاده نشود.

آقای دانش تاکید کرد که به کسی اجازه داده نمی‌شود که منافع ملی افغانستان را نادیده بگیرد و از افغانستان به عنوان صحنه جنگ نیابتی استفاده کنند.

او دولت آمریکا را متحد استراتژیک افغانستان خواند و افزود که ایران هم یکی از همسایه‌های بزرگ و دارای روابط دوستانه و تاریخی با افغانستان است.

معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان از رسانه‌ها و شخصیت‌های سیاسی افغانستان خواست که با احترام به آزادی بیان تمام تحلیل‌ها و موضع گیری خود را معطوف به مصالح و منافع ملی افغانستان و روابط افغانستان با منطقه و جهان تنظیم کند.