پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

An Afghan policeman stands guard after an attack at the American University of Afghanistan in Kabul, Afghanistan  August 25, 2016. REUTERS/Mohammad Ismail  - RTX2MY8I

درگیری در شوربازار کابل ادامه دارد

۰۶ حمل ۱۳۹۹

وزارت امور داخله‌ی کشور؛ می‌گوید که حوالی ساعت 7:45 صبح امروز (چهارشنبه، 6 حمل) مهاجمان مسلح بر یک عبادت‌گاه (دهرمسال) سیک‌ها در کابل حمله کرده‌اند.

سیاه و سفید:

طارق آرین، سخن‌گوی وزارت امور داخله گفت که این رویداد در منطقه‌ی «کوچه‌ی شوربازار» در مربوطات حوزه‌ی اول امنیتی شهر کابل رخ داده است.

آقای آرین افزود که براساس معلومات ابتدایی، شمار مهاجمان چهار نفر است، اما این رقم دقیق نیست. به گفته‌ی او، درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و پولیس هنوزهم جریان دارد.

او همچنان دوساعت پس از آغاز حمله، اعلام کرد که منزل اول درمسال از وجود مهاجمان پاکسازی شده و تعدادی زیادی از گیرمانده‌ها نیز نجات داده شده‌اند.

سخن‌گوی وزارت داخله تأکید کرد که هم‌اکنون ساحه توسط نیروهای ویژه‌ی پولیس انسداد شده و تلاش‌ها برای نجات متباقی گیرمانده‌ها جریان دارد. او گفت که در جریان عملیات از احتیاط لازم کار گرفته می‌شود.

در همین حال، نریندر سینگ خالصه، عضو مجلس نمایندگان گفته است که تا به‌حال در حدود 150 نفر که در درمسال گیر مانده بود، نجات داده شده‌اند.

مسئولیت این حمله را تاکنون شخص و یا گروهی برعهده نگرفته است.

گروه طالبان نیز با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده که این حمله کار جنگ‌جویان این گروه نمی‌باشد.