پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف جنرال دوستم1

دوستم کمیشنرهای کمیسیون را خائن خواند

۳۰ دلو ۱۳۹۸

عبدالرشید دوستم، معاون پیشین ریاست‌جمهوری، دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی را برنده‌ی انتخابات دانسته و از هوادارانش خواسته است تا در ولایت‌های شمالی، جشن پیروزی برپا کنند.

روزنامه سیاه وسفید:

آقای دوستم، روز چهارشنبه (۳۰ دلو) طی همایشی در ولایت جوزجان، گفت که کمیسیون مستقل انتخابات، بدون آگاهی‌دهی به طرف‌های انتخاباتی، نتیجه‌ی نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرده است.

او افزود: «برای اعلام نتیجه، اعضای کمیسیون انتخابات یا پول گرفته‌اند و یا تحت تأثیر ارگ قرار گرفته‌اند. این نتیجه غیرقانونی بوده و قابل قبول نیست. اعضای کمیسیون انتخابات خائن استند و باید به پنجه‌ی قانون سپرده شوند.»

آقای دوستم، با بیان این که دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، پیروز اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری است، از باشندگان ولایت‌های شمالی خواست تا برای انتخاب والی‌های خود، آمادگی بگیرند.

او تأکید کرد: «ولایت‌های شمالی باید آمادگی بگیرند تا والی‌های خود را انتخاب کنند. حق داده نمی‌شود؛ بلکه گرفته می‌شود. نباید از پتکه بترسید؛ جز از خدا، سر بنده‌اش رأی نزنید. من به تمام ولایت‌های شمال می‌گویم که سر از فردا، از خانه‌های شان بیرون شده و پیروزی خود را جشن بگیرند.»