پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف پولیس پهیره

زنگ اول گزارش شش و نیم از کشته‌شدن سه‌برادر نظامی در کابل خبر داد

۰۲ قوس ۱۳۹۹

امرالله خان صالح معاون اول رئیس جمهور، در سری‌گزارش‌های «شش و نیم بجه»‌ی امروز؛ دوم قوس سال جاری، گزارش سی و دوم خبر داده است که سه برادر،  روز گذشته در انفجاری در مربوطات حوزه‌ی دوازدهم امنیتی شهر کابل کشته شده‌اند.

روزنامه سیاه و سفید:

آقای صالح صبح امروز (یک‌شنبه، ۲ قوس) در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود از این برادران به نام‌های خلیل‌الله احمدزی، خان‌الله احمدزی و صفی‌الله احمدزی نام برده و گفته است که آنان در نتیجه‌ی انفجار ماین مقناطیسی جاسازی شده در موتر حامل شان کشته شده‌اند.

صالح گفته است که این برادران همه‌روزه با استفاده از یک موتر و یک مسیر رفت‌وآمد می‌کردند. او از تمام منسوبین دولتی خواسته است که خودشان مسایل ابتدایی امنیتی را مراعات کنند: «بازهم از تمام منسوبین دولتی تقاضا می‌گردد که وضعیت را درک نموده و بدانند که وضعیت عادی نیست و مسایل ابتدایی امنیتی را خود مراعات نمایند.»

معاون اول ریاست‌جمهوری افزوده است که به‌خاطر بیرون رفت از این وضعیت «جدید» به بیداری و همکاری همگانی نیاز است و مهار آن تغییر در تمام روش‌ها را می‌طلبد.

صبح روز گذشته پولیس کابل اعلام کرد که یک عراده موتر رنجر در ساحه‌ی ارزان قیمت ناحیه‌ی دوازدهم شهر کابل هدف انفجار ماین قرار گرفته است. فردوس فرامرز، سخن‌گوی فرماندهی پولیس کابل گفته بود که در این رویداد یک نظامی کشته و سه نظامی دیگر زخمی شده‌اند.

از سوی هم، امرالله صالح گفته است که در حملات راکتی روز گذشته بر بخش‌هایی از شهر کابل، ۱۰ نفر کشته و ۵۱ نفر دیگر زخمی شده‌اند. پیشتر وزارت داخله تلفات این حملات را هشت کشته و ۳۱ زخمی اعلام کرده بود.

صالح گفته است که از نوع مهماتی که روز گذشته در کابل استفاده شد، در دهکده‌های شمالی پیدا می‌شود. او تأکید کرده است که در هماهنگی با ادارات ولایات همجوار شبکه‌های انتقال این مهمات را شناسایی خواهند کرد.