پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

سازمان ملل

سازمان ملل: در افغانستان می‌مانیم

۳۰ حمل ۱۴۰۲

برنامه توسعه‌ سازمان ملل متحد بانشر بیانیه ای می‌گوید که به تعهدات خویش مبنی‌بر ماندن و ارائه خدمات برای مردم افغانستان پایبند است.

این در حالیست که روز گذشته مدیر این برنامه به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته بود در صورت موافقت نکردن طالبان با ادامه کار کارمندان زن ملل متحد، این سازمان آماده است تصمیم سختی بگیرد و از افغانستان بیرون شود.

برنامه توسعه سازمان در بیانیه‌ای گفت که در حال حاضر از هزاران کسب و کار متعلق به زنان، طرح‌های خدمات عامه و شرکت‌های کوچک و متوسط در افغانستان حمایت می‌کند.

این سازمان روز سه‌شنبه اعلام کرد که شمار افغان‌هایی که در فقر زندگی می‌کنند از ۱۹ میلیون نفر در سال ۲۰۲۰ به ۳۴ میلیون نفر در ۲۰۲۲ رسیده است.

برنامه توسعه سازمان ملل با اشاره به یافته‌های گزارش اخیر خود مبنی‌بر این‌که کمک‌های خارجی از فروپاشی اقتصاد افغانستان جلوگیری کرده، ادامه این کمک‌ها را حیاتی خوانده است.

این برنامه از طالبان خواسته است که فوراً منع کار زنان در ملل متحد و سایر تصمیم‌های محدودکننده علیه زنان را لغو کند.

پیشتر، آخیم اشتاینر، مدیر برنامه توسعه سازمان ملل متحد به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفت اگر این سازمان نتواند طالبان را به ادامه کار کارمندان زن ملل متحد متقاعد کند،‌ آماده است تا در ماه می تصمیم «دلخراشی» برای خروج از افغانستان بگیرد.

طالبان اخیراً حضور کارمندان زن در دفاتر سازمان ملل را ممنوع کرد.

در پی این تصمیم، دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان از کارمندان زن و مرد خود خواست که به دفاتر این سازمان حاضر نشوند.