پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

گرسنگی

سازمان کمک رسان اسلامی: افغانستان صحنه بدترین بحران بشر دوستانه است

۲۲ اسد ۱۴۰۱

 سازمان کمک‌رسان اسلامی گفته است که پس از تسلط طالبان به دلیل فروپاشی اقتصادی و سیاسی، افغانستان به صحنه یکی‌ از بدترین بحران‌های بشردوستانه در جهان تبدیل شده است.

در این گزارش که روز شنبه، ۲۲ اسد، نشر شده آمده است که ۱۹٫۷ میلیون نفر به طور مرتب گرسنه به رخت خواب می‌روند که یکی از بالاترین آمار در جهان است.

به گفته این نهاد، مادران برای نان دادن به فرزندان‌شان با میزان فلج‌کننده‌ای از بدهی‌ها مواجه هستند در حالی که‌ پدران ناامیدانه به دنبال شغل هستند.

این نهاد همچنان گفته است که‌ پسران در افغانستان برای این که چند افغانی به خانواده‌شان کمک کنند مکتب را ترک کرده‌اند و دختران جوان به دلیل ناتوانی والدین‌شان ازدواج می‌کنند.

سازمان کمک‌رسان اسلامی گفته است: «بازارهای پر از مواد غذایی را می‌بینیم که مردم پولی برای خرید آن ندارند. با افزایش بیکاری، مشاغل کوچک مجبور به تعطیلی شده‌اند و معلمان و پرستاران ماه‌ها بدون دریافت معاش کار می‌کنند. جوانان در افغانستان به طور فزاینده‌ای از آینده‌شان می‌ترسند.»

این نهاد تأکید کرده است که جامعه بین‌المللی موظف است از رنج بیشتر در افغانستان جلوگیری کند، اما یک رویکرد بین‌المللی جدید در قبال افغانستان به فوریت مورد نیاز است – رویکردی که بر تأثیر مثبت کمک‌های بشردوستانه استوار باشد.

در پی تسلط طالبان در افغانستان میزان فقر و بیکاری به‌گونه بی‌پیشینه‌ای افزایش یافته است.