پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف رهبران تکت

سیاسیون: در برابر تقلب می‌ایستیم

۱۴ قوس ۱۳۹۸

روزنامه آن لاین سیاه وسفید:

 شماری از  رهبران تکت های انتخاباتی پیشرو و مطرح، تأکید کرده اند که در برابر «تقلب‌های گسترده‌ی انتخاباتی» به صورت مشترک و هماهنگ می‌ایستند.

رهبران دسته‌های انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله، صلح و عدالت اسلامی به رهبری گلب‌الدین حکمتیار و امنیت و عدالت به رهبری رحمت‌الله نبیل، روز چهارشنبه (۱۳ قوس) طی جلسه‌ی مشترکی، در باره‌ی روند انتخابات ریاست جمهوری و پروسه‌ی صلح، گفت‌وگو کردند.

این دسته‌های انتخاباتی، هشدار داده اند که اگر کمیسیون مستقل انتخابات، در مسیر قانونی‌اش برنگردد، هر نوع تلاش در راستای حاکم ساختن حکومت برآمده از تقلب را ناکام ساخته و برای برگرداندن اراده‌ی واقعی مردم، تصمیم تعیین کننده‌ای خواهند گرفت.

این دسته‌ها، همچنان از نیروهای امنیتی خواسته اند تا در منازعات انتخاباتی، بی‎طرفی کامل خود را حفظ کنند.

در اعلامیه‌ی مشترکی که از سوی این دسته‌های انتخاباتی منتشر شده، از جامعه‌ی جهانی خواسته شده تا بی‌طرفی خود را حفظ کرده و در منازعه‌ی شفافیت و تقلب، جانب شفافیت و اراده‌ی واقعی مردم افغانستان را بگیرد.

رهبران سیاسی و دسته‌های انتخاباتی حاضر در این جلسه، گفته اند که به عنوان طرف عمده‌ی مذاکرات صلح با طالبان، ضمن حمایت همه جانبه از پروسه‌ی صلح، می‌خواهند تا این پروسه، از انحصار فرد و جهت‌ خاصی خارج شود.

این در حالی است که اخیرا، جنجال‌های انتخاباتی در افغانستان، به اوج خود رسیده است. شماری از دسته‌های انتخاباتی، به ویژه ثبات و همگرایی، هشدار داده اند که اگایی برگزار می‌کنند و علیه تقلب شعار می‌دهند.