پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

صالح

صالح از «رسواسازی» سرکوچه و بازار مجرمین خبر داد

۳۰ میزان ۱۳۹۹

امرالله صالح: «تشهیر منفی» مجرمین با چاپ عکس در پوسترهای شهر .به‌زودی آغاز می‌شود

روزنامه سیاه و سفید:

آقای صالح امروز (سه‌شنبه، ۳۰ میزان) در یک یادداشت فیس‌بوکی نوشته است که با نصب عکس مجرمین در نواحی شهر مردم در ردیابی آنان با پولیس همکاری کنند تا مجرمین خود از ترس مردم یا به قانون تسلیم شوند و یا هم آدم شوند.

صالح همچنان گفته است که تمام پاسگا‌ه‌های تلاشی پولیس در کابل با کمره‌هایی دارای قابلیت ثبت صدا و تصویر مجهز می‌شوند. او تأکید کرده است، کسانی‌که با استفاده از «زور و جایگاه»، بالای پولیس فشار می‌آورند، باید «تشهیر» شوند.

او همچنان از شهرداری کابل خواسته است که از روش جاده به جاده در پاک‌سازی پیاده‌روها استفاده کند تا شهروندان کابل تأثیرات آن را ببینند. به گفته‌ی او، اقدام «ذره ذره» بالای غاصبین تأثیر نمی‌گذارد.

معاون اول ریاست‌جمهوری در مورد قتل لمری خلیل، افسری که در افشای یکی از خطرناک‌ترین باندهای مواد مخدر نقش داشت، نیز اشاره کرده و گفته است که آن را پی‌گیری می‌کنند. او گفته است که این افسر توانسته بود یک شبکه‌ای از قاچاقبران را که در داخل نظام نفوذ داشتند، افشا کند.

صالح افزوده است که همه‌روزه فهرستی از شایعات بر ضد نیروهای امنیتی نشر می‌شود. به گفته‌ی او، این شایعات ریشه در دستگاه‌های جنگ روانی دشمنان داخلی و خارجی کشور دارد.

صالح گفته است: «تهمت و اتهام بی‌اساس بر ضد نیروهای امنیتی و به‌خصوص پولیس که از این بابت آسیب‌پذیرتر از همه است، بی‌پاسخ باقی نمی‌ماند و اتهام واردکننده باید حاضر به ارائه‌ی ثبوت و یا عذرخواهی باشند.»

////او همچنان گفته است که دفاع از یونیفورم پولیس دفاع از پوست و جلد نظام است.