پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف کرونای قشنگ افغانی

صدای پای کرونا پشت دروازه‌های افغانستان ـ ایران پنج قربانی داد

۰۴ حوت ۱۳۹۸

مسؤولان وزارت صحت، تأکید می‌کنند که رفت‌وآمد شهروندان افغان به گونه‌ی قاچاقی به ایران، نگرانی‌ها در مورد شیوع ویروس کرونا را در کشور افزایش داده است.

وحیدالله مایار، سخن‌گوی وزارت صحت به خبرنگاران گفت که با وجود افزایش تدابیر به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در ولایت‌های غربی، رفت‌وآمد شهروندان به گونه‌ی غیرقانونی به ایران، نگران‌کننده است.

او افزود، شهروندانی که به گونه‌ی غیرقانونی به ایران رفت‌وآمد می‌کنند، درست زیر نظارت قرار نخواهند گرفت و این موضوع نگران‌کننده است.

تا کنون هیچ موردی از ویروس کرونا در افغانستان به ثبت نرسیده است؛ اما با آن هم، وزارت صحت چندین بخش ویژه را به منظور درمان و قرنطین افرادی که احتمالا به این ویروس مبتلا شده باشند، ایجاد کرده است.

با این حال، وزرات صحت ایران، روز شنبه (۳ حوت) با نشر گزارش تازه‌ای، اعلام کرد که آمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور، به ۵ نفر رسیده و ۲۸ نفر دیگر را نیز مبتلا کرده است.

در همین حال خبرگزاری فرانسه، به نقل از یک مقام عالی‌رتبه‌ی دولت ایران، نوشته است که تنها در شهر قم بیش از ۳۰۰ نفر مشکوک مبتلا به این ویروس گزارش شده است.

دولت چین نیز روز شنبه (۳ حوت) با نشر گزارش تازه‌ای گفته است که رقم مبتلایان در این کشور کاهش چشم‌گیری یافته است. بر بنیاد این گزارش، رقم مبتلایان در ۲۴ ساعت گذشته به ۳۹۷ نفر رسیده است که این رقم نسبت به روز قبل دو برابر کاهش یافته است.

دولت چین گفته است که آمار قربانیان این ویروس به ۲۳۴۵ نفر رسیده و ۷۶۲۸۸ نفر دیگر به این ویروس مبتلا شده اند.

ویروس کرونا، تا کنون در ۲۶ کشور جهان شیوع کرده و یازده نفر دیگر نیز در خارج از خاک چین، جان باخته اند.