پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف داعش

طالبان چهار مسافر را در مسیر قرباغ ـ غزنی ربودند

۲۱ جدی ۱۳۹۹

مسئولان محلی در ولایت غزنی تأیید می‌کنند که جنگ‌جویان گروه طالبان چهار غیرنظامی از ساکنان ولسوالی‌های جاغوری و مالستان را در ولسوالی قره‌باغ این ولایت ربوده‌اند.

:روزنامه سیاه و سفید

عارف باهنر، ولسوال جاغوری به روزنامه اطلاعات روز گفت که جنگ‌جویان طالبان این افراد روز گذشته (شنبه، ۲۰ جدی) از مربوطات روستای «زردآلو»ی ولسوالی قره‌باغ ربوده‌اند.

آقای باهنر توضیح داد که سه نفر ربوده‌شدگان از ساکنان ولسوالی جاغوری و یک نفر دیگر آنان از ساکنان ولسوالی مالستان اند. به گفته‌ی او، این افراد از این ولسوالی‌ها به طرف شهر‌های غزنی و کابل در حرکت بوده‌اند.

او تأکید کرد که هنوز مشخص نشده است که طالبان این افراد را با چه انگیزه گروگان گرفته‌اند.

طالبان قبل از در تاریخ ۷ جدی نیز شش غیرنظامی از ساکنان ولسوالی جاغوری را در ساحه‌ی دشت ولسوالی قره‌باغ ربودند. پس از آن دو نفر دیگر از اهالی جاغوری و پنج نفر از اهالی ولسوالی قره‌باغ را نیز در مربوطات این ولسوالی ربوده‌اند.

هم‌اکنون تعداد گروگان‌گرفته‌شدگان در جریان دو هفته‌ی گذشته توسط طالبان به ۱۷ نفر رسیده‌اند.

پیشتر عارف باهنر به روزنامه اطلاعات روز گفته بود که بیشتر این افراد توسط جنگ‌جویان مربوط به مولوی ایوب، ولسوال نام‌نهاد گروه طالبان برای قره‌باغ ربوده شده‌اند.

طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

ولایت غزنی در جنوب‌شرق کشور از ولایت‌های ناامن است که جنگ‌جویان گروه طالبان در بخش‌هایی از این ولایت از جمله ولسوالی قره‌باغ حضور و فعالیت گسترده دارند.