پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف غنی1

غنی از کوره در رفت و به طالبان خط و نشان کشید

۱۷ سرطان ۱۳۹۹

رئیس جمهور غنی هشدار داد که در صورت ادامه جنگ از سوی طالبان، روند صلح در کشور با چالش‌های جدی مواجه خواهد شد.

روزنامه‌ی آن‌لاین سیاه و سفید:

 به گزارش خبرگزاری رشد، به نقل از دفتر رسانه‌ای ارگ، محمد اشرف غنی؛ رئیس جمهور کشور در کنفرانس مجازی درباره افغانستان با نام “تقویت اجماع برای صلح” صحبت کرد که در آن نمایندگان 20 کشور منطقه‌ای و سازمان‌های بین‌المللی حضور داشتند.

وی در اظهاراتش تأکید کرد دولت افغانستان دارای ظرفیت و اراده سیاسی برای پایان دادن به جنگ بوده و یک راه‌حل سیاسی به طالبان پیشنهاد داده است.

غنی خاطرنشان کرد: قهرمانان صلح، مردم افغانستان و منطقه خواهند بود. حمایت منطقه‌ای برای یک سیستم دموکراتیک در افغانستان، همکاری منطقه‌ای را نیز تقویت می‌کند.

رئیس جمهور افغانستان بابت بالا ماندن سطح خشونت در افغانستان و “تداوم روابط طالبان با شبکه‌های تروریستی”، اظهار تأسف کرد.

غنی از کشورهای ترکیه، پاکستان، ایران، هند و کشورهای آسیای مرکزی بابت تجارت به منظور جلوگیری از کمبود اقلام اساسی در کشور محاصره شده در جریان بیماری همه‌گیر COVID-19، تشکر کرد.

وزارت خارجه پاکستان نیز به طور جداگانه تأکید کرد که امضای توافق صلح آمریکا-طالبان، یک فرصت تاریخی ایجاد کرد که رهبر افغانستان باید از آن در راستای همکاری مشترک و دستیابی به یک توافق سیاسی کامل و جامع، استفاده کند.

این وزارتخانه در بیانیه‌ای اظهار کرد پاکستان امیدوار است که آزادی زندانیان به زودی مطابق توافق‌نامه صلح به اتمام برسد که این امر زمینه را برای شروع زودهنگام مذاکرات درون افغانستان فراهم کند.