پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف صالحح

لیدی‌که‌ تیتر ترسناک شد ـ کابل را کشتارگاه شیعیان می‌سازیم

۲۲ قوس ۱۳۹۹

امرالله صالح، معاون اول ریاست‌جمهوری در 49 گزارش شش و نیم بجه در صفحه فیسبوکش نوشت  که از طرف «طالبان داعشی» در یک پیام کتبی هشدار دریافت کرده‌اند که اگر زندانیان‌شان اعدام شد، کابل را به مسلخ «کشتارگاه» شیعیان تبدیل خواهند کرد.

روزنامه سیاه و سفید:

آقای صالح صبح امروز (شنبه، ۲۲ قوس) در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود نوشته است که «طالبان داعشی» همچنان هشدار داده‌اند که افراد اختطاف‌شده سر خواهند برید.

صالح همچنان نوشته است: «من به ریاست امنیت ملی کابل هدایت دادم که تمام طالبان داعشی که در چنگال قانون استند به شبکه‌های خود پیام بدهند که دولت همه شجره‌ی آنها را می‌شناسد. این‌که تا اکنون مهار نشده‌اند بحث علیحده است که رابطه‌ی مستقیم به قابلیت‌ها و توانایی ما دارد.»

معاون اول ریاست‌جمهوری در عین حال تأکید کرده است که هیچ تهدیدی مانع معرفی چهره‌ی «آدم‌کشان» نخواهد شد. او یک‌بار دیگر از قوه‌ی قضاییه‌ی کشور خواسته است که این «خوانخوارها» را محاکمه‌ی علنی کرده و روند دادگاهی کسانی‌که قبلا بازداشت شده‌اند، سرعت بدهد.

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان به این یادداشت امرالله صالح واکنش نشان داده است. او در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود نوشته است: «مسئولین باید در تبلیغات‌شان مسئولانه عمل کنند، روایت شیعه‌کُشی طالبان در کابل ناامنی روانی را تشدید می‌کند.»

شاه حسین مرتضوی، مشاور فرهنگی رییس‌جمهور اشرف غنی نیز این یادداشت صالح را «شیعه‌هراسی» خوانده است.

مرتضوی نوشته است: «داعش و طالبان دشمن بشریت و افغانستان اند. ما نباید در اطلاع‌رسانی به شیعه‌هراسی دامن بزنیم. نوع و شیوه اطلاع‌رسانی ما باید مسلکی شود و به جنگ روانی دشمن کمک نکند.»