پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

nafisa

محقق: نفیسه پنجمین دختر هزاره است که به‌طور فجیع در مزار کشته می‌شود

۱۴ حمل ۱۴۰۱

حاجی محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان می‌گوید که طالبان نفیسه، قابله‌ی  جوان را در شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ پس از شکنجه و قطع پایش، با شلیک ۱۲ فیر مرمی به قتل رسانده‌اند.

آقای محقق در صفحه‌ی رسمی فیسوک خود ادعا کرده است که نفیسه در کلینیک «علی‌چوپان» شهر مزارشریف قابله بوده و روز گذشته هنگام بازگشت به‌سوی خانه‌اش در حالی که کودک برادرش نیز با او بوده، توسط نیروهای طالبان ربوده شده بود.

به‌ ادعای آقای محقق، نیروهای طالبان این قابله‌ی جوان را به‌طور «وحشیانه» شکنجه کرده و شلاق زده است. او افزوده است که طالبان در نخست پای این قابله را قطع و گوشت بدنش را با برچه‌ی تفنگ «تکه تکه» کرده و سپس با شلیک ۱۲ فیر مرمی به قتل رسانده‌اند.

محمد محقق ضمن محکوم‌کردن قتل قابله نفیسه، گفته است که او پنجمین «دختر هزاره» است که به‌گونه‌ی «فجیع» توسط نیروهای طالبان کشته و جنازه‌های‌شان به میدان انداخته می‌شود.

نزدیکان قابله نفیسه نیز به رسانه‌ها گفته‌اند که او ناوقت روز گذشته پس از دریافت تماس تلفنی ربوده شده و سپس به قتل رسیده است.

طالبان تا کنون در این باره به‌صورت رسمی واکنش نشان نداده‌اند.

یک ماه پیش نیز دو دختر جوان در ولایت بلخ به‌گونه‌ی مرموز به قتل رسیده و اجسادشان در نزدیکی تنگی شادیان شهر مزارشریف انداخته شده بود.