پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف دوحه

مذاکرات صلح میان امریکا و طالبان در دوحه از سر گرفته شد

۱۶ قوس ۱۳۹۸

روزنامه آن لاین سیاه وسفید:

  دفتر سیاسی گروه طالبان در دوحه تأیید می‌کند که گفتگوهای صلح میان این گروه و ایالات متحده‌ی امریکا پس از آن‌که کاخ سفید به‌گونه‌ی یک‌جانبه از مذاکرات صلح خارج شد، از سر گرفته شده است  .

آقای سهیل شاهین به روزنامه سخنگوی این دفتر به رسانه ها گفت که این مذاکرات حوالی ساعت ۱۰:۰۰ پیش از ظهر امروز (شنبه، ۱۶ قوس) آغاز شده و تا کنون ادامه دارد.

او هرچند جزئیات بیشتر در این مورد ارایه نکرد، اما گفت که این مذاکرات ادامه‌ی نُه دور مذاکراتی است که قبلا میان امریکا و طالبان انجام شده بود.

این در حالی است که زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا در تاریخ دوازدهم قوس دور تازه‌ای از سفرهایش در مورد صلح افغانستان را آغاز کرده است. او در ابتدا به کابل آمد و پس از دیدار با سران حکومت وحدت ملی و شماری از چهره‌های سیاسی، به دوحه رفته است.

وزارت خارجه امریکا نیز همزمان با آغاز سفر خلیل‌زاد، در اعلامیه‌ای گفته بود که آقای خلیل‌زاد پس از کابل به دوحه می‌رود و در آنجا مذاکرات صلح با طالبان را از سر می‌گیرد.

این وزارت همچنان گفته بود که آقای خلیل‌زاد با نمایندگان طالبان در دوحه در مورد گام‌هایی که می‌تواند منجر به مذاکرات بین‌الافغانی، حل‌وفصل صلح‌آمیز جنگ افغانستان و کاهش خشونت که در نهایت منجر به آتش‌بس شود، گفت‌وگو می‌کند.