پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

جبهه مقایمت

مسعود و ضیا بر ادامه ضرورت جنگ بر ضد طالبان تاکید کردند

۳۱ حمل ۱۴۰۲

جبهه مقاومت ملی و جبهه آزادی افغانستان در پیام‌های جداگانه به مناسبت حلول عید فطر از آمادگی‌های بیشتر نظامی و تاکید بر ادامه وضرورت جنگ علیه طالبان خبر داده اند.

جبهه مقاومت به رهبری احمد مسعود گفته که اولویت این جبهه، «بسیج و اتحاد همه نیروهای ضد طالبانی» است. هر دو گروه «تعامل» با طالبان را در شرایط فعلی بی‌فایده خوانده اند.

یک روز پس از اعلام خبر نشست دبیرکل سازمان ملل با نمایندگان کشورها در امور افغانستان در قطر، این دو گروه نظامی بار دیگر به رسمیت شناختن طالبان را محکوم کرده اند.

جبهه مقاومت گفته است که «لابیگری برای طالبان یک کار بیهوده و در منافات با منافع مردم» افغانستان است. به گفته این جبهه به رهبری احمد مسعود، «مسیر آزادی و برگشت آرامش دوباره به افغانستان، از سبب ایستادگی و مبارزه و فداکاری حاصل می‌شود نه از تعامل [و] معامله با طالب.»

جبهه آزادی افغانستان به رهبری یاسین ضیا که به تازگی هفت نفر از نیروهای برجسته خود را در نبرد با طالبان از دست داد، در بیانیه‌اش گفته است که گفت‌وگوهای سیاسی با طالبان نتیجه‌ای ندارد و «مبارزات مسلحانه علیه طالبان را موثرترین راهکار» دانسته است.

این گروه گفته که فعالیت‌های مسلحانه خود را به شرط خلع سلاح عمومی، تشکیل حکومت موقت و برگزاری انتخابات دموکراتیک متوقف می‌کند.