پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف معنوی

معنوی: انتخابات به دور دوم می‌رود

۱۴ دلو ۱۳۹۸

رییس سابق کمیسیون انتخابات اعلام کرد که چهارمین انتخابات ریاست جمهوری در دور اول برنده ندارد و هیچ تیمی رای لازم را بدست نیاورده و انتخابات به دور دوم می رود.

روزنامه سیاه وسفید:

 فضل احمد معنوی و عضو ارشد تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله در صفحه اجتماعی فیس بوک خود نوشته است که انتخابات بطور قطعی به دور دوم می رود و نتیجه نهایی نیز تا یک ماه دیگر اعلام نخواهد شد زیرا بررسی و تطبیق آن زمان گیر خواهد شد.

وی گفته است که به رغم کند بودن روند اعلام نتایج انتخابات، اگر این انتخابات نتیجه شفاف داشته باشد، امیدوار کننده خواهد بود و هرچند تاهنوز نتیجه برسی کمیسیون شکایات مشخص نیست اما نتیجه انتخابات تا دو روز دیگر روشن می شود و انتخابات به دور دوم خواهد رفت.

کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی افغانستان دیروز گفته است که بررسی 300 هزار رای جنجالی روی میز اعضای کمیسیون است و بزودی ننتیجه آن روشن خواهد شد.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان که در ششم مهرماه برگزار شد، به دلیل چالش های که در جریان شمارش آراء بوجود آمد کمیسیون های انتخابات موفق به اعلام نتایج براساس تقویم اولیه نشد و نتیجه نهایی تاکنون اعلام نشده است.