پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

سازمان ملل

نمایندگی افغانستان در سازمان ملل، حملات پاکستان را تجاوز به تمامیت ارضی افغانستان دانست

۲۸ حمل ۱۴۰۱

در ادامه واکنش‌ها به حملات اخیر نظامی پاکستان به ولایت‌های خوست و کنر، نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل این حملات را محکوم کرده و آن‌را تجاوز علیه تمامیت ارضی کشور دانسته است.

این نمایندگی در اعلامیه‌ای گفته است که حملات پاکستان نقض آشکار قوانین بین‌المللی، اصول منشور سازمان ملل، قطع‌نامه‌های مجمع عمومی و شورای امنیت این سازمان از جمله اعلامیه‌ی حسن همجواری است.

نمایندگی دایمی افغانستان در سازمان ملل گفته است که حملات راکتی نظامیان پاکستان در ولایت‌های شرقی افغانستان در بیست سال اخیر باعث تلفات «زیاد» غیرنظامیان و بی‌جاشدن آنان شده است.

در اعلامیه‌ی این نمایندگی آمده است: «ما روی یک راهکار وسیع برای مبارزه علیه تروریزم و افراط‌گرایی تأکید می‌کنیم. تجاوز و کشتار افراد ملکی تحت هیچ شرایط قابل توجیه نمی‌باشد».

نمایندگی دایمی افغانستان گفته است که از پاکستان خواسته است که  حملات خودرا متوقف سازد و به تمامیت ارضی افغانستان احترام بگذارد.

نظامیان پاکستانی بامداد روز شنبه (۲۷ حمل) مناطق مرزی افغانستان در ولایت‌های خوست و کنر را هدف حملات هوایی و توپخانه‌ای قرار داده‌اند.

گزارش‌ها حاکی است که تنها در حملات هوایی پاکستان به چهار روستا در ولسوالی «سپیره» خوست، دست‌کم ۳۰ غیرنظامی به‌شمول زنان و کودکان جان باخته‌اند.