پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

تخلیه3

پروسه تخلیه افغان‌ها متوقف شد

۰۴ عقرب ۱۴۰۱

شماری از رسانه ها به نقل از منابع شان میگویند که همزمان با نزدیک شدن زمان برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در قطر، پروازهای انتقال افغان‌ها به این کشور و از آن‌جا به امریکا متوقف می‌شود.

شبکه «ان‌بی‌سی» روز چهارشنبه، ۲۶ اکتوبر، این خبر را به نقل از منابع حامی پناهنده‌گان، دستیاران کنگره امریکا و یک منبع آگاه از برنامه‌های دولت قطر، گزارش داده است.

مقام‌های قطری گفته‌اند که قصد دارند پروازهای تخلیه پناه‌جویان افغان‌ به امریکا را، در حالی که این کشور در ماه آینده میزبان جام جهانی فوتبال است، متوقف کند

منابع گفته‌اند که با برگزاری مراسم افتتاحیه و اولین بازی جام جهانی در ۲۰ نوامبر، دولت قطر تصمیم گرفته است که پروازهای کابل را به طور موقت متوقف کند و صدور ویزا را نیز تا اعلام بعدی به حالت تعلیق درآورد.

این در حالی است که اینک چندین هزار افغان در کمپ‌های پناهنده‌گی در قطر منتظر پرواز به امریکا هستند و هزاران افغان دیگر نیز در این کشور در بی‌سرنوشتی به سر می‌برند.

روز گذشته شبکه‌ خبری فاکس‌نیوز به نقل از مقام‌های امریکا گزارش داد که صدها هزار شهروند افغان که باید از این کشور منتقل می‌شدند، به دلیل عملکرد ضعیف وزارت خارجه امریکا تا اکنون هیچ پاسخی دریافت نکرده‌اند.