پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف حیدری کمک

در اولین روز قرنطین شهر کابل؛ عارف حیدری، مواد اولیه غذایی توزیع کرد

۱۰ حمل ۱۳۹۹

شبکه‌ی (سراسری رشد افغانستان)؛ در یک اقدام «خیرخواهانه»، پس از توزیع رایگانِ ماسک، دست‌کش و مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح، در میان شهریان کابل. این‌بار اقدام به توزیع رایگانِ مواد «اولیه‌ی غذایی» میان شهروندان بی‌بضاعت در اولین روز از قرنطینه‌شدن شهر کابل نمود.

به گزارش  سیاه و سفید به نقل از خبرگزاری رشد؛ محمد عارف “حیدری”، رئیس عمومی  (شبکه‌ی سراسری رشد افغانستان) هدف از این اقدامش را کمک برای طرح «قرنطینه شدن شهر کابل» خواند و اضافه نمود که طرح قرنطینه‌ی شهر؛ زمانی ممکن می‌شود که مردمِ عادیِ شهر، دغدغه‌ی پیداکردن روزیِ یک روزِ خود را نداشته باشند.

عارف “حیدری” از تمام خیرین، صنف تجار و ثروت‌مندان کشور با شعار ( چوایستاده‌ای دست افتاده گیر) خواست که برای جواب دادن طرحِ قرنطینِ شهرِ کابل و شکسته‌شدن زنجیره‌ی ابتلای کمترِ مردم به ویروس کرونا با کمک‌های نقدی و غذایی خویش مردم فقیر شهر را کمک کنند تا در خانه های خویش بمانند.

حیدری که با خبرنگارِ ساحویِ خبرگزاری رشد در غرب کابل صحبت می‌کرد گفت که: «شبکه‌ی سراسری رشد افغانستان مصمم است تا ختم بحران کرونا، کمک‌های این شبکه را به مردم ادامه دهد.»

این در حالیست‌که؛ ظرف دو هفته‌ی اخیر، شبکه‌ی سراسری رشد افغانستان، زیر اشرافِ مستقیمِ رئیس عمومی شبکه؛ از سرمایه‌ی شخصیِ آقای محمد عارف “حیدری”، با توزیع هزاران عدد ماسک و دست‌کش و شوینده‌های ضدعفونی کننده و بروشرهای آگهی دهی‌های عامه و ویروس‌روبی از سطح شهر و اماکن عمومی، سهم به‌سزای در راستای پیش‌گیری از ویروس کرونا در شهر کابل داشته است.