پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

بامیان1

کشته شدن سه تن در بامیان؛ قومندانی امنیه رد کرد

۲۴ جوزا ۱۴۰۱

منابع امنیتی در ولایت بامیان می‌گویند که در پنج روز اخیر سه نفر در ولسوالی کهمرد این ولایت کشته شده‌اند. افراد کشته‌شده شامل یک فرمانده محلی و دو نیروی حکومت محلی این ولایت بوده‌اند.

یک منبع امنیتی که خواست نامش در خبر ذکر نشود، می‌گوید که پنج روز پیش یک فرمانده محلی در ساحه‌ی «آشپشته»ی ولسوالی کهمرد در عملیات نیروهای قطعه بدری  کشته شده است. منبع از این فرمانده محلی به‌عنوان «غیرمسئول» یاد کرد و گفت که او عین‌الدین نام داشته است.

منبع دیگر همچنین گفه است که چهار روز پیش افراد وابسته به عین‌الدین به‌منظور گرفتن انتقام فرمانده‌شان دو طالب پشتون‌تبار را در روستای «کلیج» ولسوالی کهمرد کشته‌اند.

منابع می‌گویند که عین‌الدین در هماهنگی با «جبهه مقاومت پنجشیر» برنامه داشت تا عملیاتی را علیه طالبان در برخی ساحات ولسوالی کهمرد، سیغان و غندک بامیان راه‌اندازی کند.

با این حال، عبدالصبور فرزان سیغانی، سخن‌گوی والی بامیان این رویدادها و کشته‌شدن سه نفر را رد کرده است و آن‌را شایعه خواند.

اما محمدخوانی رسا، سخن‌گوی فرماندهی امنیه‌یبامیان می‌گوید که هفته‌ی گذشته فردی به نام حاجی احمد باشنده‌ی روستای «دو آب میخ‌زرین» ولسوالی کهمرد به‌گونه‌ی مرموز از سوی افراد ناشناس به قتل رسیده است.

به‌گفته‌ی رسا، فرد کشته‌شده یک فرد «غیرنظامی و بی‌طرف» بوده است.

او از ارائه‌ی جزئیات بیشتر در این مورد خودداری کرد.