پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

گروه چهار از غنی خواست دست نگهدارد

۱۷ حمل ۱۳۹۹

شماری از سیاسیون کشور به شمول حامد کرزی، عبدالرب رسول سیاف، محمد کریم خلیلی و یونس قانونی در یک اعلامیه‌یی مشترک خواهان متوقف شدن تعیینات مقام‌های حکومتی از سوی رئیس‌جمهور غنی شده اند.

بسم‌الله الرحمن‌الرحیم
با توجه به حالات جاری در کشور، مساعی همه جانبه در راستای رسیدن به تفاهم و همکاری به خوبی جریان دارد. برای نهایی سازی این تلاش‌ها و رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب، پیشنهاد می‌نماییم تا جلالتمآب دکتور محمداشرف غنی از تعیینات مقام های حکومتی برای یک زمان مقتضی صرف‌ نظر نموده و جلالتمآب دکتور عبدالله عبدالله هم میعاد در نظر گرفته شده برای رسیدن به تفاهم را تمدید نمایند.
همچنین امیدواریم مذاکرات صلح هر‌ چه زودتر آغاز و به نتیجه نهایی برسد تا صلح پایدار در وطن عزیز ما برقرار شود.
از بارگاه خداوند متعال استدعا داریم تا ما را در همدلی و وحدت بیشتر توفیق مزید عطا فرموده و کشور عزیز ما را از آفت جهان‌گیر کرونا در امان داشته باشد.

و من‌الله التوفیق

استاد عبدالرب رسول سیاف محمد یونس قانونی
استاد محمد کریم خلیلی حامد کرزی

روزنامه سیاه و سفید:

در این اعلامیه‌یی مشترک که امروز یکشنبه (17 حمل)، از سوی این سیاست مداران به نشر رسیده، آمده است: «با توجه به حالات جاری در کشور، مساعی همه جانبه در راستای رسیدن به تفاهم و همکاری به خوبی جریان دارد. برای نهایی سازی این تلاش‌ها و رسیدن به نتیجۀ مطلوب، پیشنهاد می‌نماییم تا جلالتمآب دکتور محمد اشرف غنی از تعیینات مقام‌های حکومتی برای یک زمان مقتضی صرف‌ نظر کند».

آنان از عبدالله عبدالله نیز خواسته اند که زمان در نظر گرفته شده برای رسیدن به تفاهم را تمدید کند.

این سیاسیون کشور همچنان ابراز امیدواری کرده اند که گفتگوهای صلح هر‌ چه زودتر آغاز و به نتیجه‎‌ی نهایی برسد.

این درحالی است که تلاش‌ها برای حل تنش‌های سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله بی‌نتیجه مانده و ریاست جمهوری در حال تعیین مقام‌های حکومتی می‌باشد.

روز گذشته رئیس‌جمهور غنی، محمد حنیف اتمر را به عنوان نامزد وزیر و سرپرست وزارت خارجه تعیین کرد.