پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

گروگان 1

گروگان‌گرفته‌شدن مردم سرچشمه به دستور والی طالبان بر ولایت میدان وردک

۲۵ سرطان ۱۴۰۲

منابع موثق به روزنامه‌ی‌ «سیاه و سفید» در ولایت میدان وردک می‌گویند که شماری زیادی از مردم سرچشمه‌ی ولسوالی جلریز این ولایت که همه از قوم هزاره می‌باشند از چندی به این .سو در قید والی این ولایت بدون کدام دلیلی زندانی هستند

 این منابع با ارسال عکس‌های از این زندانیان تایید می‌کنند که مقام‌های ولایت میدان وردک و لسوالی جلریز، این افراد را در بدل گوسفندانی که قومندان علیپور از نزد کوچی‌ها گرفته بود گروگان گرفته و زندانی کرده است.

منابع می‌افزایند که کوچی‌ها علیه این افراد دعوا باز کرده‌اند و زندانیان نیز حاضر به ادامه دعوا در محکمه هستند اما محکمه به دستوار والی برگزار نمی‌گردد و این افراد در یک بلاتکلیفی در زندان ولایت به سر می‌برند.

منابع همچنان تاکید دارند که تعداد این زندانیان 16 تن بوده و از قریه‌جات قلعه سبز، پشت مزار،اسباب، قلعه خدایداد و قلعه سیاه خاک حوزه سرچشمه ولسوالی جلریر ولایت میدان وردک می‌باشند.

 

قومندان علیپور، یکی از فرماندهان مردمی ولسوالی بهسود ولایت میدان وردک بود که در مقابل تهاجم سالانه کوچی‌ها بر این ولسوالی دست به مقاومت مسلحانه زده بود که با لشکرکشی ارتش دولت جمهوریت متواری شد.