پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف خروج امریکا

گزینه‌ی صفر زیر ذره‌بین بازنگری بایدن ـ ممکن امریکا از افغانستان خارج نشود

۰۸ دلو ۱۳۹۹

به گزارش روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقام های  دفاعی آمریکا، سرپرست جدید پنتاگون به دنبال طرح ترامپ قرار است سطح نیروهای آمریکایی حاضر در افغانستان و عراق را بازنگری کند.

روزنامه سیاه و سفید:

آستین وزیر دفاع دولت جو بایدن رییس  جمهوری آمریکا با مشکلات زیادی در ایالات متحده و سراسر جهان روبرو است اما تصمیم ترامپ برای خروج سریع بیش از ۳ هزار سرباز از دو کشور مزبور قبل از ترک کاخ سفید، دولت آمریکا را به چگونگی واکنش به مدیریت این جنگ های طولانی مدت واداشته است.

آستین در جریان جلسه تایید خود به عنوان وزیر دفاع در مجلس سنا اشاره کرد که وی راهبردها و منابع  در این جنگ ها را بازبینی می کند اما دیدگاه وی در مورد تهدیدهای ناشی از درگیری در افغانستان و عراق و نحوه تطبیق تعداد نیروها و دیگر قابلیت های نظامی نامشخص ماند.

جان کربی سخنگوی وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که مقامات هنوز تصمیم رسمی در مورد بازنگری تعداد نیروها در هیچکدام از این دو کشور نگرفته اند.

وی گفت: دلیل این امر این است که دولت جدید خواهان درک بهتر از شرایط عملیات در هر دو کشور و منابع مورد استفاده در آنها است. هیچ چیزی درباره عزم ما برای دفاع از مردم آمریکا در مقابل تهدید تروریسم تغییر نکرده، ضمن اینکه اطمینان حاصل نماییم تا راهبرد خود را به درستی تأمین می کنیم.