پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف غنی و پمپئو

گپ و گفت غنی با پمپئو در ارگ

۰۴ حمل ۱۳۹۹

ارگ ریاست‌جمهوری می‌گوید که رئیس جمهور  محمداشرف غنی با مایک پمپئو، وزیر امور خارجه‌ی امریکا دیدار و در مورد روند صلح و وضعیت امنیتی و سیاسی جاری کشور گفت‌وگو کرده‌ است.

به گزارش خبرگزاری رشد، صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری در رشته‌تویتی نوشته است که در این دیدار که امروز (دوشنبه، ۴ حمل) صورت گرفته، دو طرف در مورد روند صلح، اقدامات بعدی در این روند و اجماع منطقوی به‌خاطر صلح افغانستان بحث کرده‌اند.

به گفته‌ی او، آقای غنی با وزیر خارجه‌ی امریکا در این دیدار در مورد وضعیت امنیتی و سیاسی جاری در کشور نیز بحث کرده‌اند. در این دیدار امرالله صالح، معاون اول اشرف غنی و حمدالله محب، مشاور امنیت ملی کشور نیز حضور داشته‌اند.

این در حالی است که وزیر خارجه‌ی امریکا صبح امروز به کابل آمده است. پیشتر خبرگزاری اسوشیتدپرس گزارش کرده بود که او برای پیش‌برد توافق‌نامه‌ی امضاشده میان امریکا و گروه طالبان به کابل آمده است.

این توافق‌نامه حدود سه هفته‌ی پیش (۱۰ حوت) توسط زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت امور خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان و ملاعبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان در شهر دوحه، پایتخت قطر به امضا رسید.