پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

Afghan Local Police (ALP) personnel jump from their vehicle  as they patrol in Nor Gal district Kunar province.  The Afghan government welcomed President Barack Obama's announcement that the United States will withdraw 34,000 troops from the war-torn country over the next year.   NATO, which has about 37,000 troops in Afghanistan, will also withdraw them in stages before the end of 2014. (Noorullah Shirzada/Getty Images)

یورش شبانه‌ی طالبان جان هفده سرباز خیزش مردمی را گرفت

۰۸ جدی ۱۳۹۸

مسؤولان قوای مسلح کشور در ولایت تخار می‌گویند که در تهاجم شبانه  طالبان بر یک پوسته نیروهای خیزش‌های مردمی در این ولایت، ۱۷ نفر از این نیروها کشته شده و چهار نفر دیگر نیز زخمی شده ‌اند.

روزنامه آن لاین سیاه وسفید:

 گفته می شود که طالبان شب گذشته بالای یک قرارگاه نیروهای خیزش مردمی در ولسوالی خواجه بهاء‌الدین ولایت تخار حمله کردند که در نتیجه‌ی آن ۲۱ تن از این نیروها کشته و زخمی شدند.

در همین حال، گروه طالبان نیز ادعا کرده است که در این حمله ۲۱ نفر از نیروهای خیزش مردمی کشته شدند و تعداد اسلحه نیز به دست آنان افتاده است.

ولایت تخار در شمال افغانستان، از ولایات نسبتا ناامن است. در این ولایت هم گروه طالبان و هم تفنگ‌داران غیر مسؤول که بیشتر شان وابسته به حزب اسلامی گلب‌الدین حکمتیار اند، سرگرم ترور و ناامن ساختن مناطقی از این ولایت استند.