پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف اسناد

پرونده‌های قطور شکایات روی میز کمیسیون ـ ثبات و هم‌گرایی چهارهزار سند ثبت کرد

۰۲ جدی ۱۳۹۸

تکت انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله، امروز دوشنبه (۲ جدی) بالغ بر چهار هزار شکایت را به‌گونه‌ی مستند ور سمی، در کمیسیون سمع شکایات انتخاباتی،ارجاع داد و به ثبت رسانید.

روزنامه‌ی آن‌لاین سیاه و سفید:

بشیراحمد ته‌ینج، عضو ارشد دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، گفته است که بیش از چهار هزار شکایت، به‌گونه‌ی «مستند و موردی» ثبت شده و شاید چهار هزار شکایت دیگر نیز تا دو روز آینده، به ثبت برسد.

او افزوده است: «ما به صورت موازی در دو بخش کار را دنبال می‌کنیم، تا در هر نقطه‌ای که امیدی به حل مشکل و جلوگیری از آرای تقلبی از طریق حقوقی و تخنیکی وجود داشته باشد، در بخش نظارت و جلوگیری از تقلب، کار حقوقی و تخنیکی مان را به پیش ببریم. تا آخرین مرحله تلاش‌مان را از این بعد که عمدتا نرم ‌و بدون تنش است، انجام می‌دهیم.»

آقای ته‌ینج، تأکید کرده است که اگر هیچ مرجعی به امور حقوقی و تخنیکی دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی رسیدگی نکند، گزینه‌های دیگری نیز برای دفاع از حق مشروع مردم روی میز قرار دارد.

او ادامه داده است: «به هیچ صورت فرصتی برای یک متقلب دغلکار وجود ندارد که با تقلب ‌و تزویر، یک بار دیگر این جا را جولانگاه جیغ و فریادش بسازد.»

کمیسیون مستقل انتخابات، پیش از چاشت روز یک‌شنبه (۱ جدی)، نتیجه‌ی ابتدایی انتخابات ریاست‌جمهوری را اعلام کرد.

بر اساس این نتیجه، محمداشرف غنی، با به دست آوردن ۵۰٫۶۴ درصد آرا در صدر و عبدالله عبدالله با کسب ۳۹٫۵۲ درصد آرا در جایگاه دوم قرار دارند. به همین ترتیب، گلب‌الدین حکمت‌یار، با به دست آوردن ۳٫۸۵ در جایگاه سوم و رحمت‌الله نبیل با گرفتن ۱٫۸۶ در صد آرا، در جایگاه چهارم قرار دارند.

دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی، تأکید می‌کند که نتیجه‌ی اعلام‌شده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، برخواسته از آرای تقلبی است و هرگز قابل قبول نخواهد بود.