پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف مرز

راکت‌پراکنی پاکستان بر خاک افغانستان

۰۱ دلو ۱۳۹۸

مقام‌های نظامی از مرزهای شرقی کشور خبر می دهند  که  بیش از 200 راکت ظرف دو ساعت از خاک پاکستان بر چندین منطقه ولایت کنر پرتاب شده‌است.

روزنامه آن لاین سیاه وسفید:

 جنرال میرویس صافی قوماندان لوای دوم قول اردوی 201 سیلاب به رسانه ها  با تأیید این موضوع از زخمی شدن دو پولیس سرحدی در این حملات خبر داد.
به‌گفته آقای صافی، ولسوالی سرکانو و مناطق ناوه، ناوه پاس و چندین منطقه در این ولایت هدف حملات توپخانه ای نیروهای پاکستانی قرار گرفتند.
پیش از این ریاست جمهوری افغانستان در ماه عقرب، راکت‌پرانی‌های پاکستان بر مناطق مرزی ولایت‌های شرقی را نکوهش کرده و آنرا نقض آشکار قوانین بین‌المللی دانسته بود.
صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری در پیامی در آن وقت در تویتر نوشت که دولت افغانستان خواهان قطع فوری این حملات از جانب پاکستان است.
حکومت افغانستان به خاطر چنین حملات از جانب پاکستان، به سازمان ملل‌متحد نیز شکایت کرده و خواهان وارد کردن فشار‌ها بر آن کشور شده‌است تا در نتیجه حملات راکتی و سلاح‌های سنگین قطع شوند.
مقام‌های پاکستانی هم تا هنوز در مورد حملات دوشنبه چیزی نگفته اند، اما در گذشته تأکید کرده‌اند که حملات در مناطق مرزی بیشتر به‌خاطر سرکوب گروه‌های شورشی صورت می‌گیرد.