پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف عبدالله و خلیلزاد

خلیلزاد به سپیدار رفت

۱۳ دلو ۱۳۹۸

قصر سپیدار می‌گوید که نماینده‌ی‌ ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا داکتر زلمی خلیلزاد برای صلح افغانستان روز گذشته با عبدالله عبدالله دیدار کرده است.

روزنامه آن لاین سیاه وسفید:

سپیدار با نشر خبری می‌گوید که زلمی خلیلزاد، روز گذشته با عبدالله عبدلله رئیس اجرایی کشور در قصر سپیدار دیدار کرده است.

در خبرنامه آمده است که رئیس‌ اجراییه کشور تشریف آوری آقای خلیل‌زاد را به افغانستان خیر مقدم گفت و از تلاش‌های امریکا و شخص خلیل‌زاد برای دست‌یافتن به صلح قدردانی کرد.

رئیس اجراییه صلح را از خواست‌ها و نیازهای اصلی حکومت و مردم افغانستان دانست و ابراز امیدواری کرد که طالبان با درک واقعیت‌های جامعه و با استفاده از فرصت به دست آمده به صلح تن دهند و قتل و کشتار هرچه سریع‌تر در کشور پایان یابد.

آقای عبدالله تأکید نمود که صلح و تلاش‌های صلح در انحصار هیچ‌ نهاد و گروهی نمی‌تواند باشد و باید با قضیۀ صلح به صورت فراگیر و همه جانبه برخورد گردد و تمام جریان‌های سیاسی، شخصیت‌های ملی، زنان و نهادهای جامعه مدنی کشور در مذاکرات صلح حضور داشته باشند و نظریات و دیدگاه‌های آنان در این زمینه در نظر گرفته شود.

همچنان در این دیدار آقای خلیلزاد به رئیس اجرایی در مورد گفتگوهای اخیرش در دوحه، سفر اخیرش به بروکسل و صحبت با اعضای ناتو و نیز بحث با مقامات پاکستانی معلومات ارایه کرده است.