پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

اشراف اسامه بن لادن

ارگ‌هم‌کاری‌گروه‌طالبان‌با القاعده‌را تایید‌کرد

۱۴ سرطان ۱۳۹۹

ارگ ریاست جمهوری ارتباط گروه طالبان با القاعده را تائید می‌کند و از این گروه می‌خواهد تا مطابق توافق‌نامه‌ی صلح با آمریکا عمل کنند.

:روزنامه‌ی آن‌لاین سیاه و سفید

صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهور، گزارش وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا مبنی بر حفظ و تداوم ارتباط گروه طالبان با القاعده را تائید می‌کند به.

آقای صدیقی در صحبت با رسانه ها گفته است که براساس اطلاعات نهادهای استخباراتی ما، تا هنوز هم جنگجویان خارجی در افغانستان حضور دارند. وی از گروه طالبان می‌خواهد تا مطابق توافق‌نامه صلح با آمریکا عمل کنند، در غیر آن ممکن است پروسه صلح خدشه‌دار شود.

بر اساس توافق‌نامه صلح میان آمریکا و طالبان، یک بخش عمده‌ای آن قطع روابط این گروه با شبکه‌ی تروریستی القاعده است. این توافق‌نامه به استفاده نشدن از خاک افغانستان علیه آمریکاه و متحدانش نیز تاکید می‌کند.

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا با نشر گزارشی روز گذشته (جمعه 13 سرطان) در مورد وضعیت امنیتی افغانستان که به کنگره ایالات متحده ارایه شده است، می‌گوید که گروه طالبان با شاخه القاعده در شبه قاره هند به صورت دوامدار و هدفمند در ارتباط هستند.

در این گزارش آمده است که گروه‌های وابسته به القاعده در منطقه، روابط نزدیکی با گروه طالبان داشته و منافع پایدار در حمله بر نیروهای آمریکایی دارند.