پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

شورای مقاومت

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان: طالبان کشور را به انزوا برده است

۱۸ حمل ۱۴۰۲

شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان در پیوند به تصمیم ممنوعیت کار زنان در بخش‌های مربوط به سازمان ملل متحد در افغانستان از سوی طالبان گفته است که این گروه با چنین سیاست‌هایی، کشور را به انزوا برده  است.

این شورا ، با نشر اعلامیه‌ای تصمیم جدید طالبان را به شدت محکوم کرده است.

در این بیانیه آمده است که سیاست‌های طالبان در تضاد با نصوص شرعی، منشور‌ سازمان ملل متحد و حقوق اساسی مردم افغانستان می‌باشد..

در این بیانیه گفته شده است: «اساس مصیبت، درد و رنج حاکم بر مردم افغانستان ناشی از سلطه غیرمشروع و ظالمانه طالبان است که در پی یک توطئه مبهم بین‌المللی، منطقه‌ای و خیانت رهبران حکومت پیشین بر افغانستان تحمیل شده و سبب سلب آزادی و نقض حقوق اساسی مردم شده است.»

به باور این شورا، سازمان ملل متحد نیز در بیشتر از یک‌ونیم سال گذشته رویکرد منفعلانه بر عمل‌کرد طالبان داشته و نظاره‌گر تمویل هفته‌وار گروهی بوده که افغانستان و مردمش را براساس منافع ژیوپولتیک حامیانش به گروگان گرفته است.

شورای مقاومت برای نجات افغانستان از سازمان ملل متحد و نهادهای زیر مجموعه این سازمان خواسته که با بیرون شدن از حالت منفعل، فشارهای لازم را بر کشور‌های مخالف ایجاد میکانیزم نظارت بر نقض حقوق ‌بشر وارد کرده و این راهکار را ایجاد کند