پربیننده ها

مارا در فیس بوک دنبال کنید

پدر و پسر

کشته شدن پدر و پسر در روز اول عید در کابل

۰۳ ثور ۱۴۰۲

سید مصطفی سادات و سید حمید سادات پدر و پسری که ساکن منطقه خیرخانه شهر کابل بودند، روز جمعه، اول ماه ثور برابر با روز نخست عید فطر، در شهر کابل به دست افراد تفنگدار به قتل رسیدند.

 ایندیپندنت فارسی به نقل از منابع خویش گزارش داده است که سید مصطفی و پسرش سید حمید که سابقه فعالیت نظامی و سیاسی نداشتند و مشغول خرید و فروش موتر بودند توسط نیروهای امارت اسلامی طالبان به قتل رسیده اند. جنازه‌های سید مصطفی و سید حمید، صبح روز جمعه به خانواده‌هایشان تحویل داده شد. خانواده سید مصطفی از ساکنان اصلی شهرستان هوفیانی استان پروان بودند که از چند سال پیش به این‌سو، در کابل کار و زندگی می‌کردند.

 ایندیندنت فارسی همچنان می‌گوید هنوز مشخص نیست که این پدر و پسر به چه اتهاماتی به دست طالبان بازداشت و کشته شدند. چگونگی به قتل رسیدن این پدر و پسر هنوز روشن نیست، اعضای خانواده سادات، با انتشار اطلاعیه‌ای از آن‌ها به عنوان «شهید» یاد کرده‌ و از بستگان خود خواستند که در مراسم تدفین شرکت کنند. در این اطلاعیه، برخلاف معمول به علت «شهادت» پدر و پسر که در اطلاعیه‌های مراسم تدفین ذکر می‌شود، اشاره‌ای نشده است.

یکی از همسایه‌های خانواده سادات گفت افراد طالبان ابتدا سید حمید سادات را به قتل رساندند و ساعاتی بعد که سید مصطفی سادات برای رسیدگی به وضعیت پسرش به سمت بیمارستان رفت، او نیز به دست افراد طالبان بازداشت شد و به قتل رسید.

این منبع مطلع گفت که خانواده سید مصطفی سادات از طرف طالبان تهدید شده‌اند تا جزئیات بازداشت، حبس و به قتل رسیدن پدر و پسر را با رسانه‌ها به‌اشتراک نگذارند.